Rolki, wrotki i łyżworolki
16 produktów
Rolki – nowoczesne wcielenie wrotek
Pojawienie się na polskim rynku łyżworolek, nazwanych również rolkami, sprawiło, że wrotki - wielkie marzenie dzieciństwa wielu dzisiejszych czterdziestolatków - szybko trafiły do lamusa. Nowoczesne rolki dostarczają znacznie więcej emocji i adrenaliny. Pozwalają uprawiać sport całkowicie rekreacyjnie, ale też umożliwiają bicie rekordów prędkości oraz naukę trików i jazdę freestylową w przestrzeni miejskiej.
Rolki rekreacyjne dla dzieci i dla dorosłych
Rolki rekreacyjne, zwane także rolkami fitness przeznaczone są do codziennej, spokojnej jazdy. Gwarantują one bezpieczeństwo, dzięki dużej przyczepności kółek do podłoża. Wyposażone są również w solidny hamulec, który w przypadku zużycia często można odkręcić i wymienić – a kiedy uczymy się jeździć, hamulec zdziera się naprawdę szybko.
Dziecięce regulowane łyżworolki idealnie nadają się dla dzieci w fazie wzrostu i dają nieograniczone możliwości możliwość uprawiania sportu ogólnorozwojowego. Jak w każdym sporcie, jazda na nich wymaga koncentracji i zachowania zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim, niezbędne jest nałożenie kasku, warto także sięgnąć po ochraniacze na łokcie, nadgarstki i kolana.
Rolki fitness dla dorosłych powstały z myślą o użytkownikach początkujących i średniozaawansowanych. Osoby często korzystające z rolek powinny wybrać modele, w których jest możliwość zdemontowania kółek. To przydatna funkcja, zwłaszcza przy jeździe w niekorzystnych warunkach pogodowych oraz w terenie. Odpinane kółka, można łatwo wyczyścić, wysuszyć i odtłuścić łożyska za pomocą czystej szmatki, co znacznie przedłuży ich żywotność.
Rolki do jazdy wyczynowej
Jazda agresywna, czyli wyczynowa, ma miejsce wówczas, gdy nie poprzestajemy na jeżdżeniu w kółko po parkowych alejkach, ale wykorzystujemy elementy miejskiej architektury lub specjalnie skateparki do wykonywania akrobacji, ewolucji, trików czy skoków. Rolki do tego rodzaju jazdy mają koła w układzie „flat" – wszystkie dotykają ziemi, ponieważ układ taki jest szczególnie dobrze dostosowany do ramp i pozwala uzyskać większą prędkość i zwrotność. Rolki mogą być wyposażone w 4 koła (tej samej lub różnej wielkości) albo tylko w dwa większe. Pomiędzy kółkami znajdują się wgłębienia, które ułatwia wykonywanie grindów (ślizganie się po rurkach i murkach).
Rolki freeride
Kiedy już perfekcyjnie opanujemy różne techniki jazdy na rolkach i staną się ona dla nas naturalnym przedłużeniem nóg, wówczas można sięgnąć po wysokiej jakości rolki freeride i freestyle. Umożliwiają one zarówno szybką jazdę, jak wykonywanie skomplikowanych trików na schodach czy murkach. Czym się wyróżniają takie rolki? Mają zwartą, solidną konstrukcję, przez co są odporne na uszkodzenia, które nieuchronnie pojawiają się podczas jazdy w trudnych warunkach.
Z uwagi na fakt, że rolki do jazdy ekstremalnej muszą być maksymalnie bezpieczne, wygodne i przystosowane do wykonywania skomplikowanych manewrów, w tym segmencie znajdziemy modele bardzo zaawansowane techniczne i ergonomicznie. Rolki freeride mają różną konstrukcję oraz produkowane są z różnych materiałów w zależności od przeznaczenia.
Bez względu na stopień zaawansowania, w jeździe na rolkach należy bezwzględnie korzystać z kasku i ochraniaczy. To elementy wyposażenia, które w razie wypadku mogą uratować życie i zdrowie. Kask musi być bardzo starannie dopasowany, w przeciwnym wypadku nie będzie zapewniał bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.